1 Talidari (Natalija & Darius Domin):
Ovaj teorem kreirali smo mi na osnovi mnogobrojnih dokaza is svog života. Otkad smo povisili svoj stupanj svijesti, to se izrazito odrazilo na naše blagostanje. Naročito smo primijetili utjecaj vrlina na blagostanje, zbog čega smo i kreirali čitav program vrlinologije, koji je postao osnovica cjelokupnog programa ovog portala.
Što više povisujemo svoj stupanj svijesti s vremenom, tim se proporcionalno povisuje i naše blagostanje, koje se odražava u skladnom braku, zdravlju, na financijskom planu, popularnosti, slobodi, miru itd.
Većina se teorema, ako ne i svi, nazivaju prema njihovim kreatorima, pa se prema tome i ovaj teorem može nazvati Dominov teorem svijesti.
Talidari je naše zajedničko umjetničko ime.
Naši osobni dokazi za valjanost ovog teorema sastoje se u mjerljivim podacima našeg blagostanja i stupnja svijesti, koji se podudaraju.
2 Dr. David R. Hawkins:
Pokojni dr. David R. Hawkins je u svojoj knjizi "Power vs. Force" (Moć nasuprot sile), kao i u drugim knjigama i medijima, predstavio otkrića svojih istraživanja, od kojih je jedno da podizanje svijesti dovodi do blagostanja, uključujući unutarnji mir, slobodu i prosvjetljenje.
2005. u svojoj knjizi "Truth vs. Falsehood", Dr. Hawkins iznio je
vrijednosti za pojedine zemlje i ljude, između ostalog, koje prikazuju stupanj svijesti (engl. LoC - level of consciousness). Kad se te vrijednosti usporede s
indeksom sreće iz 2012. (kada je prvi put mjereno) i
tadašnjim BDP-om tih zemalja, dobiva se dokaz
da one zemlje koje imaju viši stupanj svijesti imaju i viši indeks sreće i BDP. Isto vrijedi i za organizacije i pojedince.
Zemlje koje kotiraju najviše kad se uzmu zajedno indeks sreće i BDP su ujedno i zemlje koje kotiraju najviše i po stupnju svijesti. U ovoj tabeli smo prikazali najbolje zemlje prema BDP-u i indeksu sreće i pored njih iznijeli prosječni stupanj svijesti tih zemalja, onako kako ih je Dr. Hawkins naveo nakon što je sa svojim timom izmjerio njihove vrijednosti, koristeći kineziološku metodu mjerenja - mišićni testovi, koje su izlistane ovdje i ovdje (str.40) - uzeti u obzir da su LoC i BDP vrijednosti izmjerene 2005. godine, a ako su se neke u međuvremenu promijenile, to je u principu moguće samo par stupnjeva više ili manje u rasponu od desetljeća. Podsjećamo, smisao nije predočiti trenutni prosječan stupanj svijesti ljudi pojednih zemalja, nego usporediti to s BDP i indeksom sreće kao dokaz da su stupanj svijesti i stopa blagostanja jednakoznačni.
BDP (2005.): |
|
Indeks sreće (2012.): |
- SAD 421
- Japan 355
- Njemačka 400
- Velika Britanija 410
- Kina 385
- Francuska 310
- Italija 380 (Sicily 175)
- Kanada 415
- Španjolska 300
- Južna Koreja 400
|
|
- Danska 350
- Finska 400
- Norveška 350
- Nizozemska 405
- Kanada 415
- Švicarska 400
- Švedska 350
- Novi Zeland
- Australija 410
- Irska 255
- SAD 421
|
Kao što se vidi iz tabele, gotovo sve zemlje (osim Irske, što je upitno jer ipak indeks sreće je mjeren tek 7 godina kasnije) koje kotiraju visoko po oba mjerila (BDP i indeks sreće) imaju prosjek stupnja svijesti veći od 300, odnosno veći od 350, izuzev u par slučaja. To dokazuje da je za prosperitet i sreću nužno održavati svoj prosjek iznad 300 ili čak 350, što vrijedi jednako za zemlje, organizacije i pojedince.
Kad zbrojiš i oduzmeš sve svoje modalitete tijekom dana, ako osvijestiš sve njih, i pozitivne i negativne, uvidjet ćeš da ti prosjek nije na visini pa neka ti je to motivacija da preuzmeš sve više kontrolu tijekom dana nad time koliko se dugo zadržavaš u negativnim modalitetima (ne duže od minute, a idealno ne duže od 15 sekundi).
Kao što smo naveli, ni indeks sreće, ni stupanj blagostanja ni stupanj svijesti nisu znanstveno i tehnički mjerljive vrijednosti pa na njih treba gledati paušalno. Bit je uvidjeti korelaciju između tih vrijednosti koju teorem svijesti naglašava - korelaciju između stupnja svijesti i sveopćeg blagostanja. Nijedna zemlja čiji je prosjek svijesti ispod 200, od Libije do Kenije, nije se našla među zemljama čiji je indeks sreće ili BDP visoko. To dokazuje da je ukupna stopa uspjeha (bilo zemlje, pojedinca ili organizacije) jednaka ukupnom stupnju njihove svijesti.
Također, za sve prominentne pojedince, koje je Dr. Hawkins sa svojim stručnim timom kalibrirao, može se sa sigurnošću tvrditi da je njihova stopa blagostanja (popularnost, postignuća, bogatstvo) bila recipročna njihovom izmjerenom stupnju svijesti.
Na primjer neke osobe kojima je stupanj svijesti bio prije izrazito visok, tada su uživali u velikoj popularnosti, postignućima i bogatstvu, a kad im je stupanj svijesti opao (zbog ega - zlouporaba moći i slave), onda je opalo i sve ovo drugo, što opet ukazuje na korelaciju ovog teorema svijesti. Neke od tih osoba su Hitler (s 450 pao na 90), Napoleon (s 450 pao na 175 pa na 75), Krishnamurti (525 - 175), Satya Sai Baba (535 - 198), L. Ron Hubbard (410 - 145), Osho (570 - 180), Sivananda (615 - 195), Shri Ravi Shankar (515 - 195) i drugi.
S druge strane, osobe koje su napravile značajan skok svijesti naviše, njima je time porasla i stopa blagostanja koja je uključivala popularnost, postignuća, bogatstvo i druge blagodati.
Na primjer, Mahatma Gandhi (760), Sri Ramana Maharshi (720), Pantanjali (715), Terezija Avilska (715), Majka Tereza (710), Master Eckhart (705), slikar Rembrandt (700), Lao Tzu i Swami Vivekananda (610), Konfucije i pjevač Louis Armstrong (590), Martin Luther (580), Abraham Lincoln (560), pjesnik Rumi i skladatelj Puccini(550), Sokrat, Paramahansa Yogananda, Carl Gustav Jung i Wolfgang Amadeus Mozart (540), slikar Matisse (525), Winston Churchill, Beethoven i Rubens (510), Nelson Mandela, Madam Marie Curie, Dante i Johnny Cash (505), Shakespeare, Chopin i Mihail Gorbačov (500)
Napominjemo da rana smrt nije ništa loše, nego prijelaz u drugu, višu dimenziju, u Raj.
Također osobe koje su imale najvišu moguću stopu svijesti za ljude, kao što su Isus, Buda, Krišna i Zoroaster, ne samo da su u svoje vrijeme ostvarili veliki stupanj postignuća nego se njihova ostvarenja sve do danas štuju. Slično vrijedi i za sve ostale čiji je stupanj svijesti bio izrazito visok, za njih se zna da su uživali u blagodatima života.
Za razliku od njih, svi oni koji su poznati za destruktivnosti i za to da nisu uživali u blagostanju, njihovi su stupnjevi svijesti bili izrazito niski, što još jednom dokazuje valjanost teorema svijesti.
3 Lista najbogatijih duhovnih učitelja, svečenika i redovnika
Prema moneyinc.com i mnogim drugim izvorima, mnogi kršćanski, karizmatični pastori (naročito iz SAD-a i Afrike) ne uživaju samo u duhovnom nego i u materijalnom blagostanju pa činjenica da su visoko osvješteni i ujedno visoko-plaćeni (multimilijunaši) dokazuje valjanost ovog teorema.
Svi karizmatični duhovni učitelji svih vjera čiji je stupanj svijesti vrlo visok uživaju u materijalnom blagostanju, živeći na visokoj nozi, kao što su papa, Dalai Lama, Sadhguru, Oprah Winfrey, Desmond Tutu, Thich Nhat Hanh, Amma i svi ostali.
Jedna od mnogobrojnih listi koja objelodanjuje bogatstva azijskih duhovnih praktičara i aktivista čiji je stupanj svijesti visok, također dokazuje valjanost teorema svijesti, iako bogatstvo nije jedino mjerilo blagostanja. Druga mjerila su njihova popularnost, postignuća i utjecaj.
Još jedna od brojnih listi - finance101.com/these-are-insanely-rich-religious-leaders/