Avanturistička knjiga o nekonvencionalnoj potrazi za blagostanjem

Zahvaljujemo na interesu za knjigu "Čarobno drvo".
Trenutno je knjiga dostupna samo u originalu na engleskom jeziku. Očekujemo da će biti dostupna u hrvatskom prijevodu u ljeto 2013. Ako želite možemo Vas staviti na našu listu zainteresiranih za hrvatski prijevod te Vam javiti čim je prevedena. U tom slučaju nas kontaktirajte.carobno drvo knjiga

Ukoliko razumijete engleski, knjigu možete nabaviti već sada kao e-book:

Prva opcija: na Amazonu za oko 3 eura – ovdje kliknite: Kupi knjigu »

(gore desno je gumb za kupnju „buy” i za preuzimanje Kindle app-a)

Može se kupiti preko Amazon Kindle Store, čak i ako nemate Kindle čitač knjiga, jer možete besplatno preuzeti Amazonovu Kindle aplikaciju na svoje računalo ili bilo koji drugi uređaj. To je kao što za čitanje pdf formata trebate Adobe reader, tako za čitanje Amazonovih e-knjiga trebate Kindle app.

Druga opcija: trenutno ovu e-knjigu poklanjamo našim članovima u pdf formatu. Možete se učlaniti u našu udrugu i osim knjige dobiti i masu drugih poklona i pogodnosti. Godišnja članarina je 100 kn. Članovi dobivaju knjigu na zahtjev u elektroničkom formatu na engleskom jeziku. Više o članstvu: Dobij knjigu na poklon »

Treća opcija: volonteri koji su odradili zadatke u visini 100 bodova, također mogu dobiti ovu e-knjigu na poklon u pdf formatu - više o tome kako sakupiti volonterske bodove: Zaradi knjigu »

Puni opis, sinopsis, značajke i izvadke na autorskoj web stranici: Magic Tree by Talidari »

čarobno drvo koje ispunjava sve želje. U njoj se promiče intuicija, a ne razumnost.

Izabravši učenje kroz putovanje, studentica Magda odbija se dalje povinovati društveno nametnutim normama te prekida formalno obrazovanje kako bi ostvarila svoje snove po svome, slijedeći svoju intuiciju, a ne razum. Sudbonosni susret s imućnim Kinezom navodi je na misiju traženja čarobnog drveta, koje, kažu, omogućava postizanje dugotrajne sreće i prosperiteta. Dakle, čarobno drvo je alternativa formalnom obrazovanju, religiji i medicini. No postoji kvaka, budući da to drvo čuvaju zlodusi (utjelovljenja destruktivnih emocija i stavova) koje treba posebnim alatima (vrlinama) ukrotiti, a ne ubiti. Na svojem putovanju, koje se pretvara u duhovnu odiseju, Magda pokušava ispuniti svoje poslanje kroz stjecanje potrebnih alata i kroćenje zloduha u dalekim i egzotičnim krajevima, u susretima sa strancima, u neobičnim okolnostima, iznimnim okruženjima, u nebeskim sferama i mističnim pričama, sve dok je potraga ne odvede na mjesto gdje je sve moguće - u četvrtu dimenziju. Njezina desetogodišnja potraga za blagom odvija se u preko desetak zemalja širom svijeta. U svom se traganju Magda suočava sa svim vrstama prepreka, koje stavljaju na kušnju njezinu odlučnost. Pritom često pada u ruke zloduha i stalno se susreće s izazovima, ograničenjima i teškim situacijama koje od nje zahtijevaju snalažljivost i domišljatost u pronalaženju rješenja. Sve svoje teškoće uspjeva riješiti na finjaka, radije nego silom, što je, na neki način, počast ženstvenosti. Korištenjem svoje mašte, vjerujući da je sve moguće i obraćajući mnogo pozornosti na svijet oko sebe, pogotovo na znakove koji je vode prema njezinom cilju, mlada Magda postaje uspješna po svojim mjerilima, pretvorivši nepovoljne okolnosti u blagostanje.

Duži opis radnje - sinopsis »

Ulomci iz ove knjige

Priča o snazi imaginacije i domišljatosti.
koje govori o ljubavi koja je iznad vremena i prostora.    Pročitaj »
dokaz kako nam ne treba mržnja, jer imamo pomoć "odozgo"
odabrani ulomci s doživljajima likova vezano uz temu intuicije   Pročitaj »
odabrani ulomci vezani uz autentičnost
o čemu ovisi oporavak, bilo od zdravstvenih, međuljudskih ili financijskih problema
Majmunarije
Smiješna i poučna priča.
Naučimo snalažljivost od životinja.